توصیه‌های وزیرکشور به استانداران و فرمانداران جدید؛ در میان مردم باشید

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، در همایش استانداران سراسر کشور که شب گذشته در وزارت کشور برگزار شد، خطاب به استانداران جدید الانتصاب، گفت: انشاءالله خداوند به شما در انجام مسئولیتی که پذیرفته‌اید، توفیق دهد و بتوانید به خوبی این مسئولیت را انجام دهید. جا دارد از استاندارانی نیز که به دلیل اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، از تداوم همکاری و خدمت آن‌ها محروم شدیم، تشکر و قدردانی نماییم.

وی افزود: قطع همکاری با استاندارانی که به دلیل اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان خدمتشان پایان یافت، به دو دلیل سخت بود؛ اول دل کندن از دوستان و همراهان دیرین که از قضا در انجام وظایف خود نیز به خوبی عمل کردند و دیگر اینکه بحث جایگزینی این تعداد از استانداران نیز کار دشواری بود.

وزیر کشور اضافه کرد: با این حال به واسطه آنکه در سال‌های اخیر در وزارت کشور از توانمندی‌های داخلی این وزارتخانه در حوزه‌های مختلف به خوبی استفاده شد، جایگزین‌های خوبی برای استانداران پیشین انتخاب کردیم.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه 14 استاندار به دلیل اجرای این قانون جابه‌جا شدند و دو استاندار دیگر نیز از پیش تغییر کرده بودند، گفت: در اجرای قانون، علاوه بر استانداران، تعدادی از معاونین استانداران و فرمانداران و برخی از نیروهای وزارت کشور نیز جابه‌جا شدند.

وی با اشاره به اینکه امکان تمدید فعالیت برای تعداد محدودی از استانداران وجود داشت،گفت: به واسطه اینکه انتخاب چند گزینه از بین تعداد بیشتر همکاران مشمول  این قانون، کار مشکلی بود، و در این صورت به ناچار می‌بایست برخی را به برخی دیگر ترجیح می‌دادیم، وزارت کشور از این امکان استفاده نکرد.